Ayyıldız Hareketi Lideri Özdağ, Ulupamir’e gidiyor

İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Ayyıldız Hareketi heyeti Kırgız Türklerine destek için Ulupamir’e gidiyor.

Ayyıldız Hareketi Lideri Özdağ, kurmayları ile beraber uzun yıllar bölgede koruculuk yapan, devlete hizmet eden soydaşlarımız, Kırgız Türklerini ziyaret için Van Ulupamir’e gidiyor.

Özdağ ve beraberindeki heyet bölgedeki Kırgız Türklerinin son zamanlarda yaşadığı arazi tartışmaları ve yaşanan sıkıntılarıda göz önünde bulundurarak  bir ziyaret gerçekleştirme kararı aldı.

Bölge halkına destek, istişare ve olayları yakından gözlemleme amacıyla düzenlenecek olan ziyaretin geniş kapsamlı olduğu bilgisi Hareket merkezince verildi.

Özdağ ve heyetinin bölgeye gideceği haberinin ardından bölgedeki Kırgız Türklerinin sevinç ve merakla Ümit Özdağ ve beraberindeki heyeti beklediği ise bölgeden gelen bilgiler arasında yer aldı.

Özdağ Olayı Meclise Taşıyacak

Ayyıldız Hareketi Lideri ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ bölgede yaşanan sıkıntıları yapacağı destek ziyaretinin ardından en kısa zamanda TBMM’ye taşıyacağı da öğrenildi.