Kimliğini Suriye’de bırakanlar, polis olup Türkiye’de bize kimlik soracak!

Suriyeli sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı İstanbul ilçelerini ziyaret eden Zafer Partisi Lideri Özdağ, bugün Arnavutköy’deydi. İlçe ziyaretine, yoldan geçen bir gencin sözleri damga vurdu; “Suriyeliler polis olacaklarmış, kendi ülkesinde kimliğini bırakıp kaçanlar, Türkiye’de polis olup, bize kimlik soracak!”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın İstanbul programı, bugün Arnavutköy’deki esnaf ziyaretiyle devam etti. Ekonomik krizin ve sığınmacıların Arnavutköy’de büyük bir sorun olduğunu dile getiren esnaf ve vatandaşlar Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı büyük ilgiyle karşıladı.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin ve hayat pahalılığının en büyük sebebinin içeride 8 milyon, dışarıda 3 milyon olmak üzere 11 milyon sığınmacı ve kaçağa harcanan paralar olduğunu belirten Özdağ’a, esnaf ve vatandaşlar da “bir an önce gitsinler” şeklinde cevap verdi.

“Kimliksizler, bize kimlik soracak!”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın Arnavutköy ziyaretine ise üniversite sınavına hazırlanan bir gençle yaşadığı diyalog damga vurdu. Polis veya öğretmen olmak istediğini belirten Bünyamin adındaki genç, “Suriyelilere polis olma yetkisi verilmiş. Kendi ülkesinden kimliğini bırakıp kaçanlar, Türkiye’de bize kimlik soracaklar” diyerek, Suriyelilerin Türkiye’de polis olabileceği iddialarına tepki gösterdi.

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ’a, Arnavutköy ziyaretinde Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Can, Sedat Timur ve İsmail Türk ile Genel Başkan Başdanışmanları Aziz Ergen, Erdinç Örencik, Osman Çelik, İstanbul İl Başkanı Hakan Akşit, Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker ve çok sayıda partili de eşlik etti.