Özdağ; Türk’ün hassasiyetlerine saygı duymayı öğreneceksiniz!

Türk düşmanı HDP ve Ermeni Taşnak kalıntılarının sözde soykırım iddialarına ve Garo Paylan’ın sosyal medya paylaşımları üzerinden İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ’a saldırısı sonrası, TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Özdağ, “Türkün hassasiyetlerine saygı duymayı öğreneceksiniz” dedi.

İşte Ümit Özdağ’ın TBMM’de yaptığı basın toplantısının tam metni;

Değerli Basın Mensupları,

1915’de Türk Milleti Çanakkale’den, Mısır’daki Süveyş Cephesi’ne, Basra Körfezin’den Kafkaslar’a, her alanda ölüm kalım savaşı verirken Rus Ordusu ile işbirliği yapan Ermeni çeteleri, Türk ordusunu arkadan vurmuş, Türk köylerinde, kasabalarında ve  şehirlerinde katliamlar yapmaya başlamıştır. Doğu Anadolu’daki Ermeni nüfusunun  önemli bir bölümü Ermeni çetelere lojistik destek vermiş veya açıkça işbirliği yapmıştır. Ermeni siyasetçilere Türk devlet yöneticilerini yapmış olduğu ısrarlı ikazlar, ricalar, “Bir ölüm kalım savaşı veriyoruz, bizi  arkamızdan vurmayın, şu badireyi aşalım, meseleyi aramızda hallederiz.” şeklinde ifadeler karşılık bulmamış, isyan,  düşman ile işbirliği ve katliamlar devam etmiştir.

Bunun üzerine Türk ordusunun cephe gerisini güvence altına almak ve Türk yerleşim yerlerine yönelik katliamları engellemek amacı ile Doğu Anadolu’daki Ermeni nüfusunun Osmanlı devletinin bir başka bölgesine yerleştirilmesine karar alınmış ve bu karar isabetle uygulanmıştır.

Eğer bu karar alınıp uygulanmasaydı İstiklal Harbimizin gerçekleşmesi çok daha zor olurdu ve bugün bildiğimiz şekli bir Türkiye Cumhuriyeti kurulamazdı.

Değerli Basın Mensupları,

1915’de devlet, ölüm kalım mücadelesi verirken alıp uygulamış olduğu bu karar, her şeyden önce varlığını korumak, vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamak isteyen her devletin atması gereken adımdır.

ABD, 2. Dünya Savaşı başladığı zaman Japon asıllı ABD vatandaşlarını üstelik en ufak bir direniş, isyan, cinayet söz konusu olmamasına  rağmen toplama kamplarına hapsetmiştir.

Değerli  Basın Mensupları,

Türkiye’yi en zor anında yakaladıklarını düşünen ve artık Kafkasya’dan Ortadoğu’ya uzanan büyük Ermenistan hayaline çok yaklaştıklarına inanan Ermeni siyaset ve çetecileri için Talat Paşa’nın aldığı ve tavizsiz  uyguladığı karar tam bir travma oluşturmuştur. Ermeni çetelerinin rüyaları kabusa dönüşmüştür.

Ermeni teröristler bu travmanın etkisi ile Birinci Dünya  Savaşı sonrasında bir yandan dünyanın değişik yerlerinde İttihat ve Terakki  liderlerine suikastler düzenlerken bir yandan da Birinci Dünya Savaşı sonrasında Anadolu’ya giren işgal orduları ile birlikte ve  onların üniformalarını giyerek Türk halkına zulmetmiştir.

İstiklal Harbimizin ilk zaferi Doğu Cephesinde Kazım Karabekir komutasında Ermenilere karşı kazanılmıştır.

Değerli Basın Mensupları,

1970’li yıllarda değişik servisler tarafından ortaya 1.5 milyon Ermeni öldürüldü iddiası atılmıştır. Bu iddiayı duyurmak  amacı ile silahlı propaganda yöntemine başvurularak Türk diplomatlarına,  Türk tesislerine ve Türk vatandaşlarına karşı aşağılık terör  eylemlerine başlamışlardır. Ermeni teröristler Türkiye’deki sol örgütlerin içine de sızarak Türkiye içinde eylemler yapmışlardır. 12 Eylül öncesinde Kahramanmaraş’ta yaşanan üzücü olayların  arkasında Ermeni terörist hücreler vardır. 

Bunun üzerine Türk devleti 1980’lerde ASALA terör örgütüne yönelik dünyanın değişik yerlerinde cezalandırma operasyonları gerçekleştirmiştir. Terör hedefleri imha edilmiştir.

Bu dönemde ASALA terör örgütü Türkiye-Irak sınırında Barzani’nin kontrolündeki bölgede 2 terör kampı kurmuştur. ASALA bu kamplardan Türkiye’ye yönelik eylem arayışlarına girmiş ise de bu eylemlere başlamadan kampları PKK’ya devretmiştir. ASALA militanlarının bir kısmı PKK kampları içinde erimiştir.

PKK, kampları devraldıktan sonra Eruh ve Şemdinli’de başlattığı terör eylemlerini 1980’lerin ikinci yarısında yeni bir aşamaya taşımıştır. Bu aşamaya damgasını vuran köy katliamları olmuştur. PKK’nın katliam uyguladığı köylerin ortak özelliği, 1915’de Ermeni çeteleri ile savaşan köyler olmasıdır.  PKK, bu köylerde insanları katlederek 70 sene sonra intikam almıştır.

Değerli Basın Mensupları,

Bugünde PKK-ASALA işbirliği HDP içinde de devam etmektedir. HDP, Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerine bağımsız bir Kürdistan’ın kurulması amacına hizmet etmektedir.  Bu amaçla bütün Türkiye düşmanı unsurlar ile ideolojik ve siyasi işbirliğini utanmadan yapmaktadır.   

HDP ve PKK yönetici kadrolarının büyük bir bölümü ya baba ya anne ya da her iki taraftan da Ermeni kökenlidir. Devletin elinde bu  kişilerin bütün bilgileri mevcuttur.

Garo Paylan ise Ermeni kimliği ile HDP içinde adeta PKK-ASALA işbirliğinin ideolojik kanıtıdır. Manevi dedeleri Talat Paşa’yı katleden teröristler olan Garo Paylan, Türk milletine ve Türk devletine düşmanlık yapmaktadır.

Garo Paylan’ın ahlaksızca saldırdığı Talat Paşa bir Türk devlet adamıdır. Türk devleti tarafından onurlandırılmış bir Türk devlet büyüğüdür. Talat Paşa, vatansever Ermenileri korumuş, kollamış ancak devlete isyan edenleri cezalandırmış veya tehcir etmiştir. Talat Paşa’yı soykırımcı Hitler ile eş  tutmak Garo Paylan’ın ve benzeri Türk düşmanlarının haddi değildir.   

Değerli Basın Mensupları,

HDP ve HDP milletvekilleri aynen 1915’de Türk devletine ve milletine arkadan saldıran Ermeni çeteleri gibi Türkiye’ye arkadan saldırmak için her fırsatı kullanmaktadır.

ABD başkanı Biden’ın sözde soykırım açıklamasını yapması  sonrasında Türk düşmanlarının yine kanı bitlendi. HDP ve HDP milletvekilleri, Türk milletine saldırmaya, soysuz soykırım yalanını tekrar etmeye başladılar.

Garo Paylan, Ermeni teröristler tarafından şehit edilen Talat Paşa’yı Hitler ile karşılaştıran ahlaksız tweetini attı. Ben de bu tweeti şimdi size okuyacağım tweet ile cevap verdim.

TERBİYESİZ TAHRİKÇİ ADAM. ÇOK MEMNUN DEĞİLSEN ÇEK GİT CEHENNEMİN DİBİNE.TALAT PAŞA VATANSEVER ERMENİLERİ DEĞİL SENİN GİBİ ARKADAN VURANLARI SÜRDÜ. SEN DE ZAMANI GELİNCE BİR TALAT PAŞA DENEYİMİ YAŞAYACAKSIN VE YAŞAMALISIN

Değerli Basın Mensupları,

Bu tweet üzerine HDP, PKK, FETÖ, TKP/ML ve benzeri bilumum terör örgütleri, dünyanın her yanından bana saldırmaya ve ölüm tehditleri yağdırmaya başladı. Bir kısım terör örgütüne yakın sözde sivil toplum örgütü de  hakkımda suç duyurusunda bulunmuş.

Tümünün canı cehenneme.

Ben tweetimin sonuna kadar arkasındayım.

Tweetimde bir halka düşmanlık yok. Vatansever Ermeniler ile hainler birbirinden ayrılmış durumda.

Tweetimde kimseye ölüm tehdidi  de yok. Talat Paşa kimsenin ölüm emrini vermedi.

Talat Paşa göç emrini verdi. Garo Paylan’ın Talat Paşa deneyimi yaşamasını ister miyim? Evet isterim. Bu ülkeye bu millete ihanet eden, Türk milletini kendi milleti kabul etmeyen, milletim deyince  Ermenileri ve Ermenistan’ı kast eden  Garo Paylan’ı hak ettiği yere Ermenistan’a gitmesini isterim. Bir Talat Paşa deneyimi yaşasın diyorum.Bunu dün de ifade ettim, bugün de  ifade ediyorum.

Bu tweetim üzerine Twitter’a Almanya’dan  şikayetler olmuş. Twitter bu şikayetleri inceledikten sonra bu tweetin, twitter kurallarına ve Alman yasalarına aykırı olmadığı konusunda bilgi veren bir mesaj yollamıştır.

Değerli Basın Mensupları,

HDP Grup Başkan vekili Meral Danış Beştaş, beni Garo Paylan’ı ölümle tehdit etmekle suçlamış. Garo Paylan’a bir şey olursa sorumlusu Ümit Özdağ olurmuş.

Meral Danış Beştaş, Hrant Dink cinayetini de işbirlikçiniz FETÖ ile birlikte Türk milliyetçilerinin üzerine yıkmaya çalışmıştınız. Ancak mahkeme kararı ile kesinleştiği gibi Hrant Dink cinayetinin arkasından da FETÖ çıktı. Hala utanmadan utanmadan konuşuyorsunuz. 

Ölüm ve katliam ile siyaset yapan Ümit Özdağ değil, Meral Bektaş ve HDP çetesidir. Binlerce askerimiz, korucumuz, köylümüz, kadınımız, çocuğumuz, bebeğimiz PKK çeteleri tarafından katledilirken Meral Bektaş bir kez tepki göstermiş mi ki şimdi Garo Paylan için çok hassaslaştı?

Daha birkaç hafta önce PKK tarafından kaçırılan askerlerimiz, polislerimiz kuzey Irak’ta bir mağarada elleri bağlı, kafalarına kurşun sıkılıp infaz edilince Meral Danış Beştaş hangi tepkiyi göstermiş ki bugün konuşuyor.

Meral Danış Beştaş senin elinde kan, senin yüzünde ve olmayan vicdanında Türk askerinin, korucusunun, kadın ve çocuklarının kanı var. Senin ve benzeri terör sevicilerin hiç konuşmaya hakkı yok.

Değerli Basın Mensupları,

Ben HDP’den farklı olarak hukuka inanırım. Hiç  bir zaman hukuk dışı bir eylemin içinde olmam ve çağrısında bulunmam. İstiklal Harbi’ni hukuk çerçevesinde yürüten Gazi Meclis’in üyesi olarak aksini düşünmem. Hukuk karşıtı ve hukuk düşmanı olan HDP’dir.

Değerli Basın Mensupları,

Bu tweetime terör örgütleri ve HDP dışında bir tepki de CHP milletvekili, emekli büyükelçi Ünal Çeviköz’den üstelik HDP’den önce gelmiştir. Ünal Çeviköz benim  Garo Paylan’a tepki veren tweetimi eleştirmiştir.

Ünal Çeviköz beni eleştireceğine  ne söylediğimi dikkatle okuyup anlamalı ve beni değil, Türk milletine, Talat Paşa’ya hakaret eden, ellerinde manevi anlamda şehit Türk diplomatların kanı olan Garo  Paylan’ı eleştirmeliydi. Ünal Çeviköz’ü Atatürkçü, Türk milliyetçisi, vatansever CHP seçmenine havale ediyorum.

Değerli Basın Mensupları,

Aman onun hassasiyeti var, bunu söylemeyelim, bunun hassasiyeti var, şunu söylemeyelim” derken, Türk milletinin de hassasiyetleri olduğunu kimse unutmamalıdır.

Canınız her istediğinde Türk milletine, Türk devletine, Türk milletinin tarihine hakaret ederseniz bugün olduğu gibi en ağır cevabı alırsınız.

Size Türk milletine saygı duymayı isteseniz de istemeseniz de öğreteceğiz. 

Basın açıklamasının videosu;