Özdağ; “Vakıflar Genel Müdürlüğü logosundan Türk bayrağını çıkarmak için 500 Bin TL ödedi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Vakıflar Genel Müdürlüğü önünde, Türk bayrağının kurumun logosundan çıkarılmasını protesto ederek, “Gençlerimizin parklarda yatmak zorunda oldukları bu dönemde, Türk bayrağının logodan çıkarılması için bir şirkete 500 bin TL ödendi” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet, Ankara’da Vakıflar Genel Müdürlüğü önünde, “Kurumun logosundan Türk bayrağının çıkarılması ve yeni logosunda yer verilmemesi” hakkında basın açıklaması yaptı. Heyet, buradaki açıklamanın ardından arka caddede bulunan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde de İzmir’de 92 yıllık Necatibey Ortaokulu’nun yıkılmasına yönelik de basın açıklaması yaptı. Polis, açıklamaya katılmak isteyen bir partilinin alana geçmesine izin vermeyince partililer ve polis arasında tartışma çıktı. Özdağ, tartışma hakkında, “Polis bizim polisimizdir, bizim kardeşimizdir. Bugün siyasi iktidarın vermiş olduğu talimatları yerine getirmek zorundalar” dedi.

“TÜRK BAYRAĞININ LOGODAN ÇIKARILMASI İÇİN 500 BİN TL ÖDENDİ”

Özdağ, Vakıflar Genel Müdürlüğü logosundan Türk bayrağının çıkarılması için “Vakıflar Genel Müdürlüğü Türk devletinin ve Türk milletinindir. Türk milletine ait olan Vakıflar Genel Müdürlüğü logosunda Türk bayrağı olması kadar normal bir şey olamaz” dedi. Özdağ şunları söyledi:

“Vakıflar Genel Müdürü, kurumun logosundan Türk bayrağını çıkarmıştır. Bayrağı çıkarması için ve pespaye bir logo yapılması için de bir şirkete 500 bin TL ödenmiştir. Gençlerimizin parklarda yatmak zorunda oldukları bu dönemde, Türk bayrağının logodan çıkarılması için 500 bin TL ödendi.  İnsanlar çöplerden yiyecek toplarken gençler parklarda yatarken Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Türk milletine yönelik bu eylemini tanımıyoruz. Hukuk önünde Zafer Partisi olarak takipçisi olacağız.”