Ümit Özdağ, Ayyıldız Hareketi Ankara Eşgüdüm Merkezi’ni Açtı

stanbul milletvekili Prof. Dr Ümit Özdağ liderliğindeki AYYILDIZ Hareketi, Atatürk’ün Samsun’dan kurtuluş ateşini yaktığı gün olan 19 Mayıs’ta kuruluşunu ilan etti.

Ümit Özdağ beraberindeki heyet, öncelikle Anıtkabir’e giderek Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Anıtkabir’de Ata için dua eden Özdağ, Ayyıldız Hareketi üyeleri ile birlikte Ayyıldız Hareketi Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Ümit Özdağ, açılışın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Prof. Dr. Özdağ’ın, Ayyıldız Hareketi’ni başlatan konuşması:

“Bugün kutlu bir gün; 19 Mayıs.
19 Mayıs Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 102 sene önce emperyalizme karşı başlattığı mücadelenin ilk günü. Ancak 19 Mayıs sadece 5 yıllık bir savaştan sonra mağlup olan Osmanlı Devleti’nin hakim ve sahip halkı olan Türk milletinin bir 5 senelik mağlubiyet sonrasındaki direnişi değil 1683’ten itibaren gerçekleşen bir geri çekilmenin sonunda Atatürk’ün önderliğinde yeniden ayağa kalkmaya başladığı gündür.

19 Mayıs’ın üzerinden 102 sene geçti. 102 sene sonra emperyalizm yine Anadolu’da Türk milletinin egemenlik ve hukukuna meydan okuyor. Emperyalistler, yine Doğu Sorunlu Anadolu topraklarını örtülü bir istilaya maruz bırakıyorlar. İstiklal Harbimizin üzerinden 102 sene geçtikten sonra, bir yandan Türkiye’yi kuşatıyor, öte yandan stratejik göç mühendisliği ile ülkemizin demografik yapısını değiştiriyorlar.

Biz Atatürk çizgisinden Türk milliyetçileri olarak İSTİKLAL Harbimizin başlamasından 102 sene geçtikten ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun üzerinden 98 sene geçtikten sonra emperyalizmin ve yerli işbirlikçilerinin Türk milletine ve Türk milletinin hukukuna ve egemenliğine yapmış olduğu bu meydan okumaya, Atatürk’ten aldığımız ruh, akıl ve feyz ile yine aynı kararlılıkla karşı çıkıyoruz ve büyük bir mücadele başlatıyoruz.”

Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları eşliğinde  konuşmasına şöyle devam etti:

“Şu anda ülkemiz dört derin krizin pençesinde. Bir devlet krizi yaşıyoruz. Saray rejimi Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet kurumlarını ve siyasi kültürünü tahrip etti ve ülkemizi bir devlet krizine sürükledi.
Bugün saraya rejimi oluşturan anayasayı Amerikan siyasal danışmanlık şirketlerinin verdiği akılla düzenlediler. Biz bu devlet krizini, Orhun Abideleri’nden, Kutadgu Bilig’den ve Nutuk’tan aldığımız feyz ve inançla aşacağız, Türkiye Cumhuriyet devletini kuruluş felsefesi üzerinde tekrar inşaa edeceğiz.
Ülkemiz tarihin en ağır milli birlik krizlerinden birini yaşıyoruz. Ayrışmış durumdayız, Türk milleti cephelere bölünmüş durumda. Biz Ayyıldız Hareketi ve Ayyıldız Hareketi’nin sonunda ulaşacağı ve kuracağı milli birlik ve bütünlüğü sağlayacak parti olarak Türk milletine sesleniyoruz: Tasada ve kıvançta tekrar bir olacağız, bu ayrışmayı, cepheleşmeyi ve düşmanlığı sonlandıracağız. Milli birliğimizde açılan yaraları tamir edeceğiz. Ve 9 Eylül’de İzmir’e giren Türk süngüsü kadar sağlam bir mili birliği tekrar tesis edeceğiz.
Ülkemiz tarihini en ağır ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Bu kriz o kadarki artık inanlar sokakta kendini yakıyor ve toplu intiharlar gerçekleşiyor. Böyle bir krizi hiçbir zaman bu ülke yaşamadı. Bu son bin yılda yaşanan en ağır kriz. Bu kriz ağırlığıyla Türk halkının üzerine kabus gibi çökmüşken, AKP 20 seneden beri sürdürdüğü rant ekonomisini, talan ekonomisini, israf ekonomisini ısrarla sürdürüyor. Biz rant ekonomisine, talan ekonomisine, AVM ekonomisine son verip, Türkiye’yi tekrar fabrikaların bacalarının tüttüğü, köylülerin tarlalarında çalıştığı, hayvancıkta kendi kendisini besleyen, üreten, tasarruf eden ve büyüyen bir Türkiye, çalışan bir Türkiye haline getireceğiz.”

Anıtkabir ziyaretinin ardından Ayyıldız Koordinasyon Merkezinin açılışını gerçekleştiren Ümit Özdağ, partinin yaz sonu kurulacağını açıkladı.