Cengiz İnşaat Ümit Özdağ’a açtığı davayı kaybetti

Mehmet Cengiz ve Cengiz İnşaat tarafından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a açılan manevi tazminat davasının ilk duruşması gerçekleşti. Bugün  yapılan duruşmada Cengiz İnşaat ve Mehmet Cengiz Ümit Özdağ’ a açtığı davayı kaybetti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof.Dr Ümit Özdağ henüz parti kurulmadan İstanbul milletvekili iken, Rize İkizdere’de Cengiz İnşaat’ın taş ocağı inşaatına karşı ormanları savunan köylülerimizin yanına gitti ve köylülere destek oldu.

Özdağ, İkizdere’de yaptığı açıklamada, AKP ekonomisinin CEO, büyük patron ve müteahhit diktası altında olduğunu belirtti. Özdağ,

“Senden talan ettiklerinin hesabını Cengizhan Yasaları ile soracağız.”  ifadelerini kullandı.

Mehmet Cengiz, Özdağ’ın açıklamalarının “Halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği” iddiasıyla 250 bin lira manevi tazminat talebinde bulundu. Mehmet Cengiz’in avukatları ayrıca, Mehmet Cengiz’e isnat edilen suçların kamuoyunu yanlış yönlendirme amacı taşıdığı ve müvekkillerinin kişilik haklarını ihlal ettiğini öne sürdü. Dilekçede yayınlara ve haberlere ihtiyati tedbir ve Özdağ’dan da manevi tazminat talebinde bulunuldu.

Bugün yapılan duruşmada Cengiz İnşaat ve Mehmet Cengiz Ümit Özdağ’ a açtığı davayı kaybetti.

Duruşmadan sonra Ümit Özdağ’ın avukatı, Zafer Partisi GİK üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Av. Onur Şahin şu açıklamalarda bulundu; 

“Son olarak adı Panama belgelerinin ardından Pandora belgelerinde de geçen, dünyada en fazla kamu ihalesi alan firmalardan birinin sahibi olan Mehmet Cengiz’in, Sayın Özdağ’ın sözleri nedeniyle kendisinin ve şirketinin incindiği iddiasıyla toplam 500 bin TL’lik tazminat talebi büyük bir cüretti. Hatta bana göre hukukla dalga geçmekti.

Millete hakaret kayıtlarının ifşasından, milyonlarca dolarlık vergi borcunun silinmesinden, şirketinin pek çok şaibeyle ve doğa kıyımıyla anılmasından ise incinmiyor!

Saray rejiminin yarattığı böylesi yapılar bilemeliler ki eninde sonunda hukukun üstünlüğü ülkemizde geçerli olacak.

Mehmet Cengiz ve benzerleriyle Sayın Özdağ’ın siyasi mücadelesi kararlılıkla devam edecektir.

Verilen karar son derece isabetlidir. İktidara, saraya yakınlığına gúvenerek ve karıştıkları pek çok şaibeye karşı hukuku yanıltmaya, çabalayanlar, haksız kazanç peşinde koşanlar hüsrana uğramıştır.

Böylesi davalar Sayın Özdağ’ı ve mücadele arkadaşlarını yıldıramaz”