Özdağ, “Türkiye’de 11 Milyon Sığınmacı Var!”

HaberTürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına katılan Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, Suriyeli ve Afgan göçünün gözden kaçırılan detaylarını paylaştı ve Türk milletini uyardı; “Bu bir iç savaş hazırlığıdır.”

Son günlerde basına ve sosyal medyaya yansıyan Afganların toplu halde İran’dan Türkiye’ye geçişi, sınır güvenliği ve sığınmacı politikalarını yeniden gündeme getirdi.

Önceki gün HaberTürk televizyonunda yayınlanan Teke Tek programına konuk olan Ayyıldız Hareketi Lideri ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

“ÖNCE TÜRKLER GİTSİN” DİYEN AKP’Lİ MUSTAFA ŞEN’E İSTİKLAL MADALYALI CEVAP

Geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden bir anket yayınlayarak, Türk vatandaşlarına Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık mı verilmeli, ülkelerine mi gönderilmeli diye soran Prof. Dr. Özdağ’a AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen cevap vererek, “Suriye’den gelenlere sordum. Diyorlar ki: ‘İlk olarak bizden önce gelenler geldikleri yere gitseler, biz de yol yordam öğrensek, sonra biz gitsek.’ demiş ardından da Ümit Özdağ’ın da muhacir olduğunu iddia etmişti.

Ayyıldız Hareketi Lideri Ümit Özdağ, canlı yayında şunları söyledi; “Ben sayın Mustafa Şen’e şu cevabı vereceğim. Rahmetli Binbaşı Mikail dedemin İstiklal Madalyası Beratını yayınlayacağım. Sayın Şen de dedesinin İstiklal Madalyası Beratını yayınlasın, ondan sonra konuşalım. Eğer yayınlayacağı bir berat yoksa konuşmaya devam etmeye de gerek yok.

Rumeli’den ve Kafkasya’dan 1820 sonrasında 5 Milyon Müslüman ve Türk, devlet çözülürken Anadolu’ya gelmiş, orduyla birlikte çekilmiş, 5 Milyon Müslüman ve Türk de tarihin en uzun soykırımında Balkanlarda ve Kafkaslarda imha edilmiştir. Şimdi bu insanları Suriyelilerle kıyaslamak, bir süreden beri AKP’li bir kısım siyasetçinin, bir kısım gazetecinin ve bir kısım trolün yaptığı şeydir. Bu hadsizliktir, densizliktir ve böyle bir kıyas, neresinden bakılırsa bakılsın ahlaki ve siyasi bir ayıptır. Mustafa Şen de bu ayıbı tekrarlamaktan başka hiçbir şey yapmamıştır.”

TÜRKİYE’DE 11 MİLYON SIĞINMACI VAR

Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ağır milli güvenlik tehdidinin, AKP’nin uyguladığı “açık kapı politikası” sebebiyle ortaya çıktığını belirterek, “5,3 milyon Suriyeli, kayıtlı ve kayıtsız olarak Türkiye’de bulunmaktadır. Bunun 3 milyon 650 bini yıllardan beridir artmadan, azalmadan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün rakamlarında görünüyor. Ancak Göç İdaresi’nin rakamlarında İstanbul’da 550 bin Suriyeli görünürken, Nisan 2020 tarihinde Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin rakamlarına göre 964 bin Suriyeli sadece İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da 500 bin de Suriyeli olmayan, farklı ülkelere mensup olanlarla birlikte toplamda bir buçuk milyon yabancı var. Yani eğer kayıtsızları da üstüne eklerseniz, Türkiye’de 5,3 milyon Suriyeli var.

BM Milletler Daimi Temsilcimiz Feridun Sinirlioğlu, “9 milyon Suriyeliyi besliyoruz” dedi. Bunun 3 milyon kadar bir bölümü de Suriye’nin kuzeyinde El-Bab’dan İdlib’e kadar olan bölgede.

Bunların dışında Afganistan’dan İrandan, Irak’tan, Pakistan’dan Siyah Afrika’dan ve dünyanın farklı yerlerinden Türkiye’ye gelen 2 milyon kişiyle birlikte Türkiye’nin sırtındaki yük 11 milyon sınırına ulaşmış durumda” şeklinde konuştu.

BU BİR İÇ SAVAŞ HAZIRLIĞIDIR

“11 milyon yabancı sığınmacının Türkiye’ye ekonomik maliyetinin ötesinde, çok açık ve net olarak bir defa daha söylüyorum; Türkiye’nin demografik yapısının bir iç savaşa hazırlanmasıyla karşı karşıyayız” diyen Ayyıldız Hareketi Lideri Özdağ, Büyük Kürdistan’ın kurulması için Irak ve Suriye’de yapılan parçalanma sürecinin İran ve Türkiye ile devam edeceğini söyledi.

Özdağ, “Türkiye’de sosyolojik olarak bir milletiz. Irak’ta ve Suriye’de yaptıklarını Türkiye’de yapamıyorlar. Bütün tahriklere rağmen, Alevi-Sünni, Türk-Kürt olarak Türk milletini ayrıştıramıyorlar. Son bin senede bu topraklarda inşa ettiğimiz devlet ve millet kültürüyle bu sorunları aşabiliyoruz. Ama şimdi Suriye’den ayrı bir millet dokusunu Anadolu coğrafyasına getirdiler ve yerleştirdiler. Osmanlı bu dokunun Anadolu’ya girmesini engellemek için 1800’lü yıllarda Rakka’ya Türkmenleri göç ettirerek engellemişti. Şimdi ise bu coğrafyada hızla artan bir Suriyeli Araplığı ile karşı karşıyayız. Bugün Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Hatay’da demografik yapı köklü bir değişim içerisinde. Bütün bunları söylerken, her bir Suriyelinin yaşadığı trajedi için üzüntü duyuyoruz. Ben Suriyelileri seviyorum. Ancak Suriye’de seviyorum. Suriyelilerin vatanlarına geri dönüşünün en insani şekilde gerçekleştirecek projemizi önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

GÜNDE 1500 AFGAN TÜRKİYE’YE GİRİYOR

Son günlerde Türk kamuoyunda büyük tepki çeken Afgan göçü ile ilgili de açıklamalarda bulunan Ayyıldız Hareketi Lideri ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, açıklamalarını şöyle sürdürdü.

“2017’den beri dikkat çektiğim Afganistan’dan göç konusunda da ne yazık ki, kamuoyu tehlikenin farkına yeni yeni varmaya başladı. Taliban’ın Afganistan’dan yeniden kontrol sağlaması ve Amerika’nın silahlarının büyük bir kısmını Taliban’a bırakarak çekilmesi sonrasında, daha önce çok dikkat çekmeyen Afgan göçü, bu süreçte günde 1500 kişinin Türkiye sınırını geçmesiyle dikkat çekmeye başladı.

AFGAN GÖÇÜNÜN YOL HARİTASI

Yasadışı yollarla Türkiye’ye gelen Afganların Türkiye’ye geliş süreçlerini değerlendiren Prof. Dr. Ümit Özdağ, Afganistan’dan kaçanların bir kısmının araçlarla, bir kısmının atlarla, bir kısmının ise yürüyerek Türkiye’ye ulaştığını belirterek, tüm bu sürecin bir insan kaçakçılığı zinciriyle mümkün olduğunu anlattı.

Özdağ, “Afganlar, Türkiye’ye gelene kadar aşağı yukarı 400 kişilik gruplar halinde 12 defa insan kaçakçılığı zincirinden geçiyorlar. Bir insan kaçakçısı, grubu daha önce işaretlenmiş yere getirip, bir başka bir insan kaçakçısına teslim ediliyor. Türk sınırına gelmeden önce Afganların çantalarını arayarak, yanlarında getirdikleri uyuşturuculara el koyulup, Türkiye’ye sokuluyor. Uyuşturucu için kuryelik yapmayı kabul edenler İstanbul’a kadar ulaştırılıyorlar. Kabul etmeyenler ise Van’da terk ediliyorlar. Bu Afgan gruplar arasında Taliban mensupları da var ve bu Taliban mensupları da İstanbul’daki Taliban’ın irtibat ofislerine kadar ulaşıyor. Özetle Türkiye’de yeni bir demografik yapı daha oluşuyor” diyerek, tehlikenin boyutlarını gözler önüne serdi.

BİZİM ŞEHİT OLAN ASKERİMİZ DE EVLENECEK YAŞTAYDI

Kurban Bayramı’nın birinci günü, bir haber kanalında Hatay’dan Suriye’ye akrabalarıyla bayramlaşmaya giden Suriyeli bir gençle yapılan röportajda, “Hem bayramlaşmaya hem de evlenmeye gidiyorum” dediğini hatırlatan Ümit Özdağ, “O genç Suriye’ye geçip, bayram tatilini Suriye’de geçirip, orada evlenip, eşini de alıp geri gelecek. Bu Suriyeli, Suriye’ye bayramlaşmaya geçtiği gün, Suriye’de 2 askerimiz şehit oldu, bir Mehmetçiğimizin bacağı koptu. Bu askerler de evlenecek yaşta” diyerek, savaş olan bir yere bayramlaşmaya gidilemeyeceğini belirterek, hükümetin Suriyelilere sunduğu ayrıcalıklara tepki gösterdi.

SÖZ VERİYORUZ, TEK BİR SIĞINMACI KALMAYACAK

Ayyıldız Hareketi’nin partileşme sürecinin 26 Ağustos’ta tamamlanacağını belirten Ümit Özdağ, iktidar oldukları taktirde Türkiye’de hangi ülkeden gelmiş olursa olsun, tek bir sığınmacının kalmayacağını, hepsinin geldikleri ülkeye geri göndereceklerinin sözünü verdi.

İşte Ümit Özdağ’ın programda yaptığı çarpıcı açıklamaların tamamı;