Özdağ’dan ‘ak millet ittifakı’ tepkisi: Babacan ve Davutoğlu varken nasıl hesap soracaksınız?

Millet İttifakı ortaklarının son olarak yanlarına AKP’den kovulduktan sonra parti kuran Davutoğlu ve Babacan’ı almasına Ümit Özdağ’dan tepki geldi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, partisinin genel merkezinde yaptığı basın açıklamasında “6’lı ittifak” olarak adlandırılan muhalefet partilerine tepki gösterdi. Özdağ, bu ittifakın AKP iktidarının kanunsuzluklarını aklama ittifakı olduğunu savundu.

Özdağ, şunları belirtti:

“HDP destekli bir sarı muhalefet bloğu var. Şimdi bu sarı muhalefet bloğunun yeni iki üyesi daha ortaya çıktı. ‘Millet İttifakı’ dedikleri ittifak ‘ak millet ittifakına’ dönüştü. Bundan sonra Zafer Partisi her platformda şunu soracak seçmene. ‘Kılıçdaroğlu, Akşener, söyleyin bakalım son 20 yılın hesabını, yapılan soygunları, Ergenekon’un hesabını, yandaşlara aktarılan paranın hesabını, yanınızda Babacan ve Davutoğlu varken nasıl soracaksınız.’ ‘Ak millet ittifakı’ son 20 yılda yapılan kanunsuzlukların, talanın üstünü kapama ittifakıdır. Ak millet ittifakı, Türk milletine ve Türk devletine karşı kurulan bütün komploları aklama ittifakıdır. Deva ve Gelecek partilerinin olduğu altı parti ‘demokrasiye dönüş projesi’ üzerinde çalışıyorlarmış. Türkiye’yi demokrasiye Davutoğlu ve Babacan mı döndürecek?”