Ümit Özdağ İzmir temaslarını sürdürüyor

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye’nin bilhassa kutuplaşma içinde olduğunu vurgulayarak , Ayyıldız Hareketi olarak asıl amaçlarının, “devleti, bütün milletin devleti haline getirmek” olduğunu belirtti. Bu hedef doğrultusunda programlar yaptığını dile getiren Özdağ, “Bu programın bir bölümünü İzmir’deki iş dünyasıyla yapacağımız temaslarda paylaşacağız. Biz krediyle tüketen bir Türkiye değil, üreten bir Türkiye için yola çıkıyoruz” dedi.

İşte Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın İzmir’deki Basın Toplantısından Önemli Başlıklar:

  • Türkiye’nin 4 Temel Problemi

Özdağ, bir otelde düzenlenen basın toplantısında “Türkiye’nin eş zamanlı olarak devlet, milli birlik, ekonomi ve sığınmacılar olmak üzere 4 önemli alanda sorun yaşadığını, belirtti.

  • İntikam, Öfke ve Kavga İstemiyoruz

Toplumda ayrışma yaşandığının altını çizen Özdağ, “Ayyıldız Hareketi olarak intikam, öfke ve kavga istemiyoruz. Bu ülkede huzurun ve barışın hakim olması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

  • Türkiye Ekonomisinde Köklü Değişiklikler Programı İzmir’deki Temaslarda

Özdağ, “Ayyıldız Hareketi olarak Türkiye ekonomisinde köklü değişiklikler yapacak bir programla yola çıkıyoruz. Bu programın bir bölümünü İzmir’deki iş dünyasıyla yapacağımız temaslarda paylaşacağız. Biz krediyle tüketen bir Türkiye değil üreten bir Türkiye için yola çıkıyoruz.” dedi.

  • Ağustos Ayında Hareket, Patiye Dönüşecek

Ayyıldız Hareketi’nin Lideri Özdağ, kurucusu olduğu hareketin Ağustos ayında  partileşmesi için çalışmalar yaptığını dile getirirken, erken seçim sorusuna karşısında, olası bir erken seçim beklemediğini, bu sebeple çalışmalarını 2023’e göre şekillendirdiğini bildirdi.

  • Partinin İsmi Ne Olacak?

Partinin isminin belirlendiğini fakat kuruluşunun tamamlanmasından sonra açıklayacağını belirten Özdağ, “Kurucular kurulumuzun büyük bölümünü oluşturduk. Entelektüel temelleri çok sağlam, Türkiye’nin önüne yeni bir perspektif veren, salgın sonrası dünyaya cevap veren bir parti programı hazırladık. Demokratik bir tüzüğün taslağını hazırladık.” diye konuştu.

  • Muhalefete Eleştiri: Terör ile birlikte olan HDP’den vazgeçmiyorlar!’

Özdağ, fetöcü derneklerle, terör örgütlerini destekleyenlerle ve “siyasi omurgasızlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir” diyerek İyi Parti’den istifa edip Ayyıldız Hareketini başlatan Prof. Dr. Özdağ, İzmir gezisindeki basın toplantısında “sarı muhalefet” dediği CHP’nin AKP’yi taklit edip farklı sonuç beklemesini eleştirirken, İyi Parti Lideri Akşener’e de, “HDP, Akşener’in ilgi alanı, benim ise mücadele alanım” çıkışında bulundu.

  • Ne Millet Ne Cumhur İttifakı! “Türk Milleti İle İttifak Yapacağız”

26 Ağustos’da partisini kuracağını açıklayan Özdağ, ne millet ittifakıyla ne cumhur ittifakıyla işbirliği yapmayacağız; biz Türk milleti ile ittifak yapacağız.