Ümit Özdağ, Muğla İkizköy’de Doğa Katliamına Direnen Köylüleri Ziyaret Etti

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, Muğla İkizköy’deki Akbelen Ormanı’nın termik santrale kömür temin etmek için talan edilmesine karşı direnen köylüleri ziyaret etti ve direnişlerine destek verdi.

Ayyıldız Hareketi Lideri Özdağ, Muğla İkizköy’de rant için yok edilen ormanlık alanda halk ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Özdağ açıklamasında;

“Bugün Muğla Milas İkizköy’de doğa katliamına vatan topraklarının ağaçsızlaştırılmasına, gelecek nesillerin elinden bu güzel toprakların alınmak istenmesine karşı durmak için köylülerimizin başlattığı mücadeleye destek olmak amacıyla geldik. Değerli arkadaşlarımız Muğla İkizköylüler, soysuzlaşmış ve talandan başka bir şeyi düşünmeyen, vatan topraklarına karşı en ufak bir saygısı olmayan bir zihniyetle cesaretle mücadele ediyorlar ve bütün yolları kullanarak, bu güzel doğanın tahribatını önlemeye çalışıyorlar.

Yalnız olmadıklarını bilmemeliler; Türk Milleti arkalarında. Ve gençlik her zaman olduğu gibi doğanın tahribatını isteyen ve politikaları destekleyenlere karşı köylünün yanında. Bu işi burada bırakmayacağız , takipçisi olacağız. Tahribatı isteyen, vatan ve doğa sevgisinden mahrum zihniyete de sesleniyoruz. Sizin Anadolu’da yaptığınız kıyımı Cengiz orduları bile yapmadı. Allahtan korkun, elinizi bu topraklardan çekin.” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Köylüler ve Ayyıldız Hareketi mensupları “Havana, suyuma, toprağıma dokunma” sloganları atarak doğa katliamına sebep olan kömür madeni projesini protesto etti.