Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ Mado’yu Protesto Etti!

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, geçtiğimiz günlerde “Ben Çinliyim” diyerek, Uygur Türklerinin işletmesinde toplantı yapmasını engelleyen Mado şubesi sahibi Mehmet Sait Kanbur’u protesto etmek için Mado şubesi önünde açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, geçtiğimiz günlerde “Ben Çinliyim” diyerek, Uygur Türklerinin işletmesinde toplantı yapmasını engelleyen Mado şubesi sahibi Mehmet Sait Kanbur’u protesto etmek için Mado şubesi önünde açıklama yaptı.

Özdağ, yaptığı açıklamada  “Mado, Maraş Dondurmalarının kısaltılmasından gelen bir Türk firmasıdır. Doğu Türkistan’da Çin zulmüne uğrayan bir grup Uygur Türk’ü burada toplantı yapmak istiyor ama Mado sahibi Çin’de olan yatırımlarından dolayı “Ben Çinliyim. Çin aleyhine toplantıda izin vermem” diyor. Hayatımda bu kadar tiksindirici ve mide bulandırıcı bir açıklamayı az duydum. İnsan üç kuruş için milli kimliğini, Türk oluşunu, Müslüman oluşunu satar mı? Üç kuruş daha az kazan ama Çin’de ezilen Müslüman Türk kardeşlerimize en azından bir çay ikram etmeyi becer. Zafer Partisi olarak bu  protestomuzu sadece burada yapmayacağız. Türklüğe, Türk milletine, dünya Türklüğüne yönelik her nefret söyleminin karşısında burada dile getirilen gibi her yabancı uşaklığının karşısında Türk milletinin sesi olarak durmaya devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.